SORUNLARDAN NASIL KURTULURUZ?
Eğer bir sorunun varsa, seçeceğin iki yolun var demektir.
BİRİNCİ YOL: Ya sorununu kendi içinde yaşar ; içine atar, hastalanırsın. Ya da dostlarınla paylaşırsın. Korkularını, kaygılarını, öfkeni, endişelerini, parasızlığını, borçlarını, ya da işsizliğini, belki hâlâ evlenememeni, ya da evliysen eşinle, kayınvalidenle ilgili sıkıntıları, anlaşmazlıkları, hastalıkları, çocukların durumunu, anne babanla, kardeşinle olan sorunlarını anlatırsın.
Anlattıklarını dinleyen dostların da seni onaylar. Hatta seninkiyle benzeşen sorunlardan bahsederler. Biraz da dedikodu edersin. Boşaldığını,azıcık rahatladığını sanırsın ama sorunlarını paylaştığın insanların; sana aktardıkları negatiflikleri de alır, sorunun katlanmış bir vaziyette evine dönersin. Her şey yine aynıdır. Değişen hiçbir şey olmamıştır. İçini döktüğün o insanları her gördüğünde bu kısır döngü devam eder durur.
Çözümsüz…
Belki sorunlar daha da büyümüş…
Çıkmazda kaldığını hissedersin… İKİNCİ YOL: Seni gerçek anlamda dinleyebileceğine inandığın, güvendiğin bir uzmandan destek alabilirsin.
Böylece sorununa çözüm sağlayabileceğini ve
hayatına yeni bir bakış açısı kazanabileceğini hissedebilir, kendindeki olumlu değişim ve dönüşümün de farkına varabilirsin. İçinde yaşadığın, yaşattığın, büyüttüğün o sorunundan kurtulabileceğine inanabilirsin.
Özgüvenini, hayata güvenini kazanabilirsin.
Hedeflediğin işe ve kariyere sahip olabilirsin.
İstediğin özellikteki aşkı bulabilir, evliliğinde arzuladığın mutluluğa kavuşabilirsin.
Öfkenden, korkularından, kaygılarından, endişelerinden kurtulabilir;
Biyolojik kökenli olmayan hastalıklarına,
çare bulabilirsin.
Yani; sağlığı, huzuru, mutluluğu, başarıyı ve
güveni kazanabilirsin.
Mutluluk hep sizinle kalsın. Hayat size hep güzel kapılar açsın. Sevgiyle kalın…:)
Ayşegül Özkonak