NEDEN HAYATIMA HEP AYNI ÖZELLİKTEKİ İNSANLARI ÇEKİYORUM?

” Bu insanlar neden bu kadar kötü,acımasız?”
“Bu insanlar neden bu kadar gaddar,çıkarcı,kıskanç,dedikoducu?”
” Bu insanlar neden emeğin karşılığını vermezler,nankörler?”
“Neden verdiğim paramı geri alamıyorum.Paramla kötü oluyorum?”
” Neden iyilik yapıp kötülük buluyorum?”
” Kesin bu tanıştıklarım da bana zarar verecek? İnsanlar güvenilmezler.”
Bu ve bunun gibi düşünceler aklınızdan geçiyor ve zaman zaman da yakınlarınızla dertleşiyorsanız, mutlaka bunlarla ilgili bu yaşa kadar yaşadığınız ,sizin canınızı acıtan ama unuttuğunuz anılar,edindiğiniz tecrübeler vardır.Bir anı, sizde olumsuz bir çapa oluşturmuştur.Artık bilinçaltınız ” Baban bile olsa kimseye güvenme” kararı almış ve bunu kodlamıştır.
Bilinçaltı bizi korumak için vardır.Ama öyle bir geneller ki,herkesi kötü ve güvenilmez olarak görmeye başlar,insanlardan da uzaklaşmaya başlarsınız.
Belki evlenme çağını geçip evlenemezsiniz.İçinizden bir ses,” İyi bir hayat arkadaşım,yuvam olsa” derken,” diğer bir ses” Amaaan ne gerek var,herkes evli mi,evlenip başıma bela mı alayım?” der.İkilemde kalırsınız.
Ya da iyilik yaptıklarınızdan darbe yemişsinizdir,onları hayatınızdan çıkarmışsınızdır.Nedense hep; yüzleri farklı ama karakter olarak aynı insanlar çıkar karşınıza .Zamanla, hayatınızdan çıkardıklarınızın sayısı artar.Oysa bu insanlar sizin öğretilerinizdir.Dersinizdir.İlkinde alınmayan ders,diğerleriyle hatta daha fazlasıyla tekrarlanır.Bu döngüden kurtulmak için, o ilk derse dönüp onu sevgiyle serbest bırakın. Affedin. Öğretinizi alıp,o anı şifalandırın. Farkedeceksiniz ki artık o tarz insanları hayatınıza çekmiyorsunuz.Artık sevgiyle,umutla,huzurla,güvenle,neşeyle,coşkuyla,bağlarınızdan kurtulmuş bir şekilde yolunuza devam edebilirsiniz.
Not:Yaşanmışlıklar,olaylar,kayıplar yok edilemez.Edilmemeli de.Çünkü ordan alınması gereken ders var.Ama o olayın ya da acının yıkıcı etkisi hafifletilebilir.Kişi hayatta daha güvenli yol alabilir,kendini daha rahat ve huzurlu hissedebilir.Bu da çeşitli tekniklerle mümkün.Tek başınıza sorunuzu çözemediğiniz durumda,güvendiğiniz,inandığınız ,bu konunun uzmanından yardım alabilirsiniz .
Sevgiyle kalın Ayşegül Özkonak.
Kişisel Gelişim Eğitmeni ve Danışmanı
(Yaşam,Aile,Eğitim Koçu,Spirituel,Kuantum,Teta Terapisti)