Affetmediğiniz kişiler sizi geriye çeker. Stresli ve yorgun olursunuz, zihniniz sürekli onunla meşgul olur. Unutkanlık yaşarsınız. İşleriniz hep ters gider. Çünkü onun negatif enerjisini çekersiniz. Öfkenizi alamaz, onu başkalarına anlatırsınız, o olumsuz enerjiyi bedeninizde, zihninizde, ruhunuzda, tekrar tekrar çoğaltırsınız. Arkadaş gruplarına anlatarak rahatlamaya, onlardan onay ve kabul görmeye çalışırsınız. Affetmediğiniz kişi de sizi, muhakkak kendi arkadaşlarına anlatıyordur. O da böylece sizin negatif enerjinizi çekmektedir. Eğer tüm bunlardan arınmak, olumsuz enerjiyi kesmek istiyorsanız, affedin. Affetmek için onunla yüz yüze gelmenize gerek yok. Affetmediğiniz kişiyle yollarınızı ayırmışsınızdır ya da yeniden görüşmek istemiyor olabilirsiniz. Belki de o kişi vefat etmiştir. Derin derin nefesler alın .Gözlerinizi kapatın. Hayalinizde karşınıza o insanı alın ve söylemek istediklerinizi söyleyin.
“Senden öğretimi aldım. Seni de affediyorum kendimi de, seni de özgür bırakıyorum kendimi de. Seni seviyorum. Allaha emanet ediyorum. Seni kendi tekamülüne gönderiyorum.” deyin.
Rahatladığınızı fark edeceksiniz. Sırtınızdaki bütün yükler gidecek ve özgür olacak, adım atamadığınız hayata adım atacaksınız.

Sevgiyle kalın .:)
Ayşegül Özkonak