KARAMSAR, MUTSUZ, UMUTSUZ MUSUNUZ?

Görüşmeye gelmeden önce, mutsuz, umutsuz, karamsar, her şeye öfkeli, her şeyi kafasına takan, kendisiyle ve çevresindekilerle iletişim sorunu olan bir durumda iken; görüşmemizden sonraki hali aşağıdadır.

Tüm bu olumsuzluklardan kurtulmak, özgürleşmek mümkün. Yeter ki isteyelim.

Çok güzel bir söz. “Güzel şeyler paylaşmaya değer.”

Not: Konuşmayı olduğu gibi aktarıyorum. Kişiden izin alınmış ve adı soyadı gizlenmiştir.

Sevgiyle kalın.
Ayşegül Özkonak

– Hocam merhaba. Yaşamımda birkaç gündür olumlu gelişmeler var. Örneğin ben araç kullanırken müzik dinlemeyi severim. Her tarz müzik dinlemeyi severim. Genellikle dinlediğim müzikler o andaki ruh halime göre değişiyor. Birkaç gündür telefonuma sözlerinde yaşam sevinci olan, sevgi dolu müzikler yükledim. Onları dinliyorum. Bugün iş arkadaşlarımda benim hakkımda olumlu eleştiriler yaptılar. Bu aralar yüzün daha çok gülüyor dediler, eskisi gibi öfkelenmiyorsun dediler, kafanı bir şeye takıp o taktığın olayı düşünüp gününü berbat etmiyorsun dediler. Bu olumlu gelişmeleri sizinle paylaşmak istedim hocam.

– Çok sevindim. Böyle olmasını bekliyordum.
Bu sizin adınıza olumlu bir gelişme. Çok teşekkür ederim geri dönüş yaptığınız için.

– Asıl ben teşekkür ederim, bu gelişmeler de katkınız büyük.

– Olumlu değişime devam

– Devam hocam. Bu gelişmeler beni daha da heyecanlandırıyor.

–  Harika.

– Ayrıca anı yaşamanın keyfi de başka. Facebookta paylaşımlarım değişti. Artık pozitif paylaşımlar yapıyorum. Bir de anı daha çok yaşamaya başladım. Gün içinde mutluluk zamanlarım daha da çoğaldı. Dün gece kızıma masal okudum. Masalı kendim uydurdum. Sürekli mutsuz olan ve sürekli mutlu olan iki çocuk karakter oluşturdum kafamda. Mutluluğu tercih eden çocuğun hayatında hiç aksilik olmadığını ama mutsuzluğu tercih eden çocuğun hayatında hep terslikler olduğunu anlattım. Kızım çok mutlu oldu. Ve sabah benle uyandı. Baba ben dün akşam mutlu uyudum ve sabahta her zamankinden daha erken ve mutlu kalktım dedi. Bu da haliyle bizi mutlu etti. Güzel şeyler paylaştıkça çoğalır demiştim. Mutluluğumuzda öyle. Ne kadar hayata gülüyorsak o kadar hayatta bize gülüyor. Bundan sonra felsefelerimden bir tanesi de bu olacak : “Mutlu ol, mutlu et”. Tabi bu süreçte sizin emeğiniz çok fazla. Bundan dolayı size şükranlarımı, sevgimi sunuyorum. Çok teşekkür ederim hocam. Bu arada eğer sizin için uygunsa Perşembe günü saat 19:00 ya da sonraki saatlerde yine görüşelim hocam. Bana çok iyi geldiniz, eksik olmayın hocam. İyi ve mutlu günler dilerim .

– Bu geri dönüşünüz muhteşem…  Hele de minik yavruya sirayet etmesi ayrı bir sevinç. Sizler mutlu olduğunuzda ben daha çok mutlu oluyorum inanın. Ne mutlu bana.
İlk konuşmamızda söylediğim gibi. “Sen değişince dünyan da değişir”. Bakış açımızı değiştirmek muhteşem bir değişim sağlar.
Rica ederim. Tabi ki görüşürüz. Selamlar.
…..
Değişim ve dönüşümü yeter ki isteyelim. Mutluluk içimizde.
Sevgiyle kalın.
Ayşegül Özkonak
Kişisel Gelişim Eğitmeni ve Sosyal İletişim Danışmanı
05052509633
http://www.facebook.com/aysegul.ozkonak
https://instagram.com/kisiselgelisimdansman/
www.aysegulozkonak.com
aysegulozkonak@gmail.com