ÖFKE DUYDUĞUN İNSANI (kadını/erkeği) YENİDEN SEVEBİLİR MİSİN?
Öfke duyduğun insanın bırak yüzünü görmeye; adını duymaya, onunla bağlantılı olan hiçbir şeye, hiçbir eşyaya bile tahammül edemezsin.
“O insanı affet” deseler; sen de affetmen gerektiğini bilsen bile, hemen ve kolayca affedemezsin.
Affedebilmen için önce öfke duygundan özgürleşmeli; sırtında, bedeninde, ruhunda, zihninde taşıdığın o yükten kurtulmalısın.
Öfke tek başına bir duygu değildir. Aslında,; öfkenin altında yatan duygular öfkeye neden olur. İşte bu duygulardan da özgürleşmelisin. Bu duygular; aldatılmak, ikinci plana atılmak, reddedilmek, enayi yerine kullanılmak, değersizleştirilmek, yetersiz hissettirilmek, terk edilmek, istenmemek, önemsenmemek, çaresizlik, gibi gibi…
Yaşamının herhangi bir döneminde; başka birileri, başka olaylar ya da durumlar, sana bu duyguları daha önceden yaşatmış da olabilir. Zihninde açılmış bir dosya, bilinçaltında buna benzer başka bir dosyayı da açabilir.
İşte bu duygular ve öfke duygun çıktıktan sonra, artık rahatlıkla ve kolaylıkla affa geçebilirsin. Affa geçtiğinde, gönlün yumuşar.
Gönlün yumuşadığında; eğer istersen, (sana yaşattıklarına bağlı, kabul edip etmemek sana kalmış ) SEVGİYİ ARTIRMA TEKNİĞİ ile, bilinçli bir şekilde ona karşı artırmak istediğin sevgini artırabilirsin.
Başlangıçta öfke duyduğun insanın adını dahi duymak istemezken; artık her şeyi sana güzel gelmeye başlar. Yüreğinde iyice artan sevgi, bedenine, oradan çevrene frekans olarak yayılır. Alanına dalga dalga yayılan bu frekans, beraberinde birlikte yaşadığın insanla beraberce mutluluğu getirir. O mutluluğu yaşarken, en önemlisi artık sen; o değersizlik, yetersizlik, sevilmeyen, istenmeyen, reddedilme duygusundan kıvranan sen değilsindir. Olması gereken sensindir. Sevgiyle kal. 😊
Ayşegül Özkonak
Kişisel Gelişim Eğitmeni ve Danışmanı