SORUNLARDAN NASIL KURTULURUZ?
Eğer bir sorunun varsa, seçeceğin iki yolun var demektir.
BİRİNCİ YOL: Ya sorununu kendi içinde yaşar ; içine atar,hastalanırsın.Ya da dostlarınla paylaşırsın.Korkularını,kaygılarını,öfkeni,endişelerini,parasızlığını,borçlarını,ya da işsizliğini,belki hâlâ evlenememeni,ya da evliysen eşinle ,kayınvalidenle ilgili sıkıntıları,anlaşmazlıkları,hastalıkları,çocukların durumunu,anne babanla,kardeşinle olan sorunlarını anlatırsın.
Anlattıklarını dinleyen dostların da seni onaylar.Hatta seninkiyle benzeşen sorunlardan bahsederler.Biraz da dedikodu edersin.Boşaldığını,azıcık rahatladığını sanırsın.Ama sorunlarını paylaştığın insanların; sana aktardıkları negatiflikleri de alır,sorunun katlanmış bir vaziyette evine dönersin.Herşey yine aynıdır.Değişen hiçbir şey olmamıştır.İçini döktüğün o insanları her gördüğünde bu kısır döngü devam eder durur.
Çözümsüz…
Belki sorunlar daha da büyümüş…
Çıkmazda kaldığını hissedersin… İKİNCİ YOL: Seni gerçek anlamda dinleyebileceğine inandığın,güvendiğin bir uzmandan destek alabilirsin.
Böylece sorununa çözüm sağlayabileceğini ve
hayatına yeni bir bakış açısı kazanabileceğini hissedebilir,kendindeki olumlu değişim ve dönüşümün de farkına varabilirsin.İçinde yaşadığın,yaşattığın,büyüttüğün o sorunundan kurtulabileceğine inanabilirsin.
Özgüvenini,hayata güvenini kazanabilirsin.
Hedeflediğin işe ve kariyere sahip olabilirsin.
İstediğin özellikteki aşkı bulabilir, evliliğinde arzuladığın mutluluğa kavuşabilirsin.
Öfkenden, korkularından, kaygılarından, endişelerinden kurtulabilir;
Biyolojik kökenli olmayan hastalıklarına,
çare bulabilirsin.
Yani; sağlığı,huzuru,mutluluğu,başarıyı ve
güveni kazanabilirsin.
Mutluluk hep sizinle kalsın. Hayat size hep güzel kapılar açsın.Sevgiyle kalın…:)