Gülay Pektaş : Çok başarılı bir seminerdi. Teşekkür ederiz Ayşegül hanım..

Önceki seminerlerime katılanlara soruyorum:

-Seminerden sonra hayatınızda olumlu olarak bir değişiklik oldu mu?

Bir katılımcım diyor ki;
“Ayşegül hocam, seminerinizdeyken affetme çalışmasında ” karşınıza kırgın olduğunuz kişiyi alın” demiştiniz, ben eşimi almıştım. Sonra eve gittim. Eşime kırgındım, birbirimizle 1 aydır konuşmuyorduk. Dediklerinizi uyguladım. Eşimi güler yüzle karşıladım. Ben daha hiçbir şey demeden eşim benden özür diledi, konuştuk. Sizin söylediklerinizi ona da anlattım. Daha önce danışmana karşıydı ama kendiliğinden bana “Danışmana gidelim” dedi.
Allah sizden razı olsun hocam .”

Bir diğeri ;
” Hocam, kocam çok uyuşuktu. Seminerinizden önce ona çok kızardım. Söylenirdim. Sizden öğrendim ki yeşilmiş. (Yeşil kişilik renginden bahsediyor) Artık kızmıyorum. Söylenmiyorum. Onu olduğu gibi kabul ettim. Böylece öfkelenmiyorum da. Allah sizden razı olsun.”

Bir diğeri ;
” Hocam ben eskiden çok laf çarpıştırırdım. Sert konuşurdum. Artık güzel konuşuyorum. “Hayatım” falan diyorum. Bugün seminerinize yetişmek için saat ikiye kadar işleri yetiştirmeye çalışıyordum. Eşim
diyor ki,” Sen seminere gideli çok değiştin. Bırak bulaşıkları ben yıkarım. Her işi de yaparım. Sen yeter ki Ayşegül Hanım’a git”
Kızım da çok memnun hocam. Sayenizde çok iyiyiz. Sağolun.”

Bir başka katılımcım;
” Hocam eskiden kocamla çok kavga ederdik. Annesigile çok öfkelenir, eve gelmelerini istemezdim. Hakkını aramıyor diye de kocama kızardım. Affetme tekniği öğrettiniz ya, onları sayenizde affettim. Artık tartışmıyoruz bile. Allah sizden razı olsun.”

Bir diğeri;
” Ayşegül hocam, biz 15 yıllık evliyiz. İki oğlumuz var. Sürekli tartışırdık. Seminerinizden sonra öğrendim ki kocamı hiç tanımamışım, ne çok hatalar yapmışım. Annem sessizdi.Kendini babama karşı ezdirirdi hep. Ben annemi savunurdum. Annem gibi olmayayım dedim. Sanki beni anlattınız. Siz anlatırken evliliğim gözümün önünde sıralandı. Ama hatanın neresinden dönersek kârdır değil mi hocam? Artık kocama karşı farklı davranıyorum. O da çok memnun. Sağolun. Kendimi tanıttınız bana. İyi ki varsınız.”

Bir diğeri;
“Ayşegül hanım dünkü seansına bayıldım. Aynısını kızım ve eşime uyguladım, kuş sesleri ile sakinleştik. Lütfen bir daha bekliyoruz.”

Bir diğeri;
“Günaydın Ayşegül Hocam, eşim daha sakindir. Ben aceleciyim. İki oğlum var ellerinizden öper. Onlara hiç sarılmazdım. Sarılacakları zaman da iterdim. Sizin seminerden sonra eve gittim. Sırayla hepsine sarıldım. Şaşırdılar.” hayırdır?! ” diye sordular. Sizi anlattım. Karar aldık birbirimize daha çok sarılmaya. Sarılıyoruz ve sarılırken de gülüşüyoruz. Artık ilişkimiz çok güzel. Bizim evde idol oldunuz. Sonsuz teşekkürler… ”

Bir diğeri;
” Merhaba hocam bende sizi dinledikten sonra hayatımda iyi şeylerin yolunda gitmesi için, bazı şeylerin yerini değiştirdim. Sizden duyduklarımla hayatıma yön vermeyi ögrendim. Kişilere yaklaşımım daha da güzel oldu. Sabaha kadar değil her gün dinlesem bıkmam sizden. Sonsuz teşekkürler iyi ki tanıdım sizin gibi kanatsız meleği. Canımsın. ”

Bir bayan katılımcım;
” Hocam merhaba, seminere bir arkadaşın davetiyle geldim. Sizi dinledikçe hayatım gözümün önünden bir film şeridi gibi geçti. Meğer ben eşime ne hatalar yapmışım. Kendimi bir aynada görmüş oldum. Ağzınıza, yüreğinize sağlık.”

Bir başka katılımcım. Bayan;
” Hocam sizi bir saat değil, üç saat değil, saatlerce dinlerim. Sizi sık sık buraya davet etsek gelir misiniz? ”

Bir erkek katılımcım;
” Ayşegül hanım, keşke eşim de burada olsaydı. Babası hasta olduğu için onun yanında. Gelemedi. Burda olmasını çok isterdim. Kadınlara erkekleri tanıttınız. Erkekleri de kadınlara. Çok teşekkür ederiz. Genelde çok öfkeliyimdir. Sizden çok şey öğrendim. Hepsini uygulayacağım. ”

Bir bayan katılımcım;
” Hocam seminerinize hayran kaldım. Çok bilgi ve donanımlısınız. Konuları birbirine bağlamanız ve örnekleriniz hepsi bizim yaşadıklarımız. Sizi iyi ki tanımışım. ”

Tüm katılımcılarıma teşekkür ediyorum.
Birilerinin hayatına olumlu yönde dokunabilmek, anlatılmaz güzel bir duygu. Mesleğimi de, insanlarımızı da çok seviyorum.
İnsanlarımız ilişkilerinde farkında olmadan yaptıkları hataları fark edip, doğru davranışlara geçtiğinde; ilişkisi de yavaş yavaş düzeliyor. Seminerlerimin amacı da bu.
Dönüşlerden anlıyorum ki doğru yoldayım…Hepinize kucak dolusu sevgiler.

“Hocam akşam bana mesaj atmışsınız. Farketmedim kusura bakmayın.
Sizinle tanışmadan önce aklımda deli sorular vardı.
Annemle bütün ipleri koparmak ayrı eve çıkmak istiyordum. Bana; “anneni babanı reddetmen, onun DNA’larını, yani kendini reddetmendir.” demiştiniz.
O zamanlar ayırdına varamamıştım.
Sevdiğim erkekten beni ayırdığı için anneme öfkeliydim. Onun her sözü bana batıyordu. Ne söylese tersini yapıyordum. Ondan öc almak istiyordum. Kardeşimin ve benim hayatıma, kararlarımıza, yediğimize, içtiğimize kadar karışırdı, her işimize müdahele ederdi.Gizli bir savaş vardı aramızda. Kopmak istiyor, kopamıyordum da.
Sizinle çalıştıktan sonra şunun ayırdına vardım. Ben kendimi eskiden seviyormuşum. Kendimi sevmeyi öğrendim. Daha sakinim, daha huzurluyum. Öfke patlamalarım kalmadı. Çevremdekiler bile şaşırıyorlar değişime, ben de onlara sizi anlatıyorum. İyi ki varsınız.
😊 Her şey bende bitiyormuş, onu öğrendim Ayşegül hocam. Kendimi reddediyormuşum. Annemi de kendimi de olduğu gibi kabul ettim. Annem artık bana karışmıyor, aramız şahane. Eskiden hiçbir sırrımı söylemezdim. Şimdi en iyi dostum. Artık saatlerce sohbet edebiliyoruz. 😊 🙏
Sayenizde, ruh eşimi de buldum. Onun sizinle tanışmasını çok istiyorum. Bir gün birlikte ziyaretinize geleceğiz. Tabi müsait olursanız. 😊
Yaptığınız her şey için çok teşekkür ederim. Hayatımı değiştirdiniz. 🙏 😊 🙏 😇 😘 ❤ ”

Mehmet Akan: Ayşegül hanım; çok faydalı bir seminer oldu örneklemeli olarak yaptırmanız önemli, kişisel gelişimimiz açısından yararlı şeyler öğrendik, sizi tebrik ediyorum. Seminerlerinizi takip etmek isterim.Yaptırdığınız şükür duasını paylaşırsanız sevinirim.Selam ve saygılar .

Melike Oflaz : Sizden ögrendiklerimi ailemle paylaştım .Herkes uygulamaya geçirdi. Şu an çok daha huzurlu ve mutlu bir yaşamımız var . Size çok teşekkür ederim canım hocam Ayşegül Özkonak .

Sabahattin Orduseven: Teşekkürler saygıdeğer Özkonak.İnsana Doğaya vicdana hoşgörü ile bakışınız Sorunlu insanlara anlam vereceğinizin kanıtıdır.Başarı Dileklerimle…

Necla Kara :Hocam mükemmelsiniz.paylaşımınız için teşekkür ede,sizi kutlarım.

Melek Özdemir :Ayşegül Hanımcığım sizin yeriniz bende çok farklı,samimi sıcak şefkatlisiniz önerilerinizi dikkate alıyorum NLP kitaplarını okudum…Sevgiyle kalın .

Aysun Gökçay: İyi günler hocam maalesef hepimiz bu şartlardan geçtik önemli olan gördüğümüz bu sevgi eksikliğini dışlanmayı biz atalardan böyle gördük deyip evlatlarımıza yada çevreye uygulamamak en doğrusu onlar yani atalarımız o zamanın şartları gereği birçok şeyi farkına varamamışlar. Oysa bizler daha bilinçli bir toplumda yaşayanlar olarak bu tür ayrımlara yer vermemeliyiz. Tabii ki hepimizin içinde ukdeler var ama varsın onlarda olsun yoksa nasıl olgunlaşacağız… Sevgilerimle yüreği güzel insan .

Aysun Gökçay :Ayşegül hanımın yazılarını takip etmek başlı başına bir eğitim zaten Rahmi bey çok şanslıyız bilinçli olmak illa eğitim değildir ne okuyupta kendini geliştiremeyen insanlar var çevremizde önemli olan iyi bir takipçi olmak sanırım doğruyu yanlışı ayırt edebilmek. Bunu Ayşegül hocamız daha güzel anlatır ve aydınlatır bizi iyi günler diliyorum.

Selma Sandıkçıoğlu Kılıç :Ne güzel paylaşımlar bunlar Ayşegül hanım çok teşekkürler..Sevgiler.

Aysun Gökçay: İyi geceler hocam ne de güzel bir bilgi maalesef velilerimizden çok az bunu yapan başından atmak için çocukları sanal alemin kurbanı edip, sonrada yok iletişim kuramıyor yok sosyal çevreye uyum sağlıyamıyor, hocam napalım bu çocuğu ?diye sayısı çok bir veli kitlem var. Şu yazınızı onlara tek tek wadsapdan göndericem. Derin bilgileriniz için çokkkk teşekkürler hocam sevgiyle kalın.

Kaptan Mehmet Öz: Hocam cok doğrudur sizleri an ve an takip ediyorum yazmıs olduğunuz yazılardan dolayı sizi takdir ediyorum ,selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Tuba Yıldırım: Keşke istanbul’da olsaydınız Ayşegül hocam bu eğitimi kaçırmak istemezdim.

Uzay Hüsrevoğlu Toykuyu :Ayşegül hanım verdiğiniz değerli bilgiler ve pozitif enerji için teşekkürler ,her zaman yorum yapamasak da sizi ilgiyle takip ediyoruz. pozitif enerjinizle Dünyamızı güzelleştirmeye devam edin, sağlık ve mutluluklar, saygılar..

Meral Düşmez :Çok doğru gerçekten yaşadığımız olayları unutmazsak her şeye herkese kötümser bakardık arada sizin gibi değerli insanların böyle örneklerle hatırlatması çok iyi sağ olun Ayşegül Özkonak hanım .

Kasım Kazım Kurt :Sağ olun hocam,sizler gibi değerli hocalarımız mutlaka olmalı diyorum.

Nazan Canlı : Kalbimizden gelen güzellik canıma değiyor ise, bir o kadar da canlara değiyor sevgili hocam .sonsuz teşekkürler . .

Halil Gevrek : Yazılanları zevkle okuyorum teşekkür ederim. Şen Kahkahalar, Neşe Mutluluk peşini hiç bırakmasın . Saygı Selamlar .

Gülnur Değerli : Sabahleyin güne güzel düşüncelerle başlamamızı sağladığınız için teşekkürler,kucak dolusu sevgiler…

Tülay Yılmaz Öğet: Sevgili kişisel gelişim uzmanımız.Biz insanların öğretiye her dönem ihtiyacı var buna güzel yorumlarınızla sebep olduğunuz için size minnet duyuyor.teşekkür ediyorum iyi ki varsınız .

Güzin Perktas :Ayşegül hanım sizi çok beğeniyor ve seviyorum.

Halil Gevrek : Güzel paylaşımlarınızla aydınlanıyoruz . Sizi tebrik ediyorum Sayın Hocam Ayşegül Hanımefendi teşekkür ederim.Sevgiyle yaşamlar dilerim.

Serpil Yaraş :Güzel paylaşımlarınız için teşekkürler, günümüzü aydınlatıyorsunuz Ayşegül hanımcım sevgilerimle.

Aysun Gökçay: İyi günler hocam harika bir yazı yine geçmişe bakarak insan hayatında gerçekten ne kadar şeyi kaçırdığını veya kazandığını daha iyi anlayabiliyor.Sevgilerimle yüreği güzel insan.

Halis Günay: Hocam ilgiyle takip ediyorum yazılarınızı, günümüze ve yaşantımıza tercüman oluyorsunuz . Teşekkürler.

Halil Gevrek: Sayın Hocam yazılanlar bilgilendiriyor. Emeklerinize Gönlünüze Sağlık Teşekkür ederim. Saygı Selamlar.

Firdevs EfeEge Kerimkar :Az önce hayatımda her seyin yarım kaldığını ve sanki de tamamlayamayacak gibi bir burukluk sardı içimi nereden başlasam da bitirmeye çalışmam diye düşünüyordum derken yazınızı gördüm , galiba kaldığım yerden devam mı etmeliyim bu durumda . Teşekkürler yazı çok güzel üstüme alındım hemen .

Aysun Gökçay :İyi akşamlar Ayşegül hanımcığım ,yüreklere ve gönüllere değinen harika bir yazı kaleme yüreğe sağlık sevgilerimle.

Firdevs EfeEge Kerimkar : Kesinlikle tesadüf değil . Yazılarınız her kesime hitap ediyor ve rahatlarıyor çok sağolun .

Seval Erdaş Karaarslan :Yazılarınız paylaşımlarınız iç rahatlatıcı..teşekkürler hocam.

Nebahat Arıkan :Yüreğinize sağlık hocam, sizin ve sizin gibi düşünen yaşayan öğretmen olan yada olmayan herkesin. İyi ki varsınız..

Melis Topuz: Canım öğretmenim, bir öğretmenden daha fazlasısınız. Ne mutlu ki sizi tanıdım. Yazdığınız anıları okumak beni çok mutlu ediyor, o anı sizinle yasamışım gibi hissediyorum. Umarım seneye ben de atanırım, sizin gibi duyarlı, farkındalığı yüksek bir öğretmen olabilirim sizi çok seviyorum.

Firdevs EfeEge Kerimkar: Çok teşekkürler . Sizin gibi insanlar hep var olsun . Sevgiler ve saygılar.

Hamiyet Karaca :Sayfanızı yeni gördüm ama bundan sonra takip edeceğim .Bir yıldır kreşte görev yapmaya başladım da bu konuda da maalesef ki çoğu anne babalar bu durumdalar özellikle çalışan annelerimizin çocukları..

Halil Gevrek: Paylaşımlarınızla içimiz ısınıyor. Saygı Selamlar.

Aysun Gökçay :Ayşegül hanımcığım yine harikalar yaratmışsınız, çok doğru doğumdan ölüme kadar insan her yaşta her şeyi yaparak yaşayarak öğreniyor.Ne kadar yara alsak da yaşanan her olay karşılaştığımız her insan bize bir şeyler katıyor yada eksiltiyor, yaşamın her anının tadını çıkarmalıyız.yüreğinize sağlık sevgilerimle .

Tülin Çilekçi : Günaydın Ayşegül hocam bugünlerde belki de çoğumuzun dile getirmek istediğimiz bir konu.Harika bir paylaşım.Teşekkürler.Saygılar sevgiler.

Tülin Çilekçi: Yüreğinize sağlık kaleminize emeklerinize sağlık.Ne mutludur sevgiyi yaşayan ve yaşatanlara.Ne güzeldir her şeyi sevgiyle yapana.Saygılar sevgiler .

Melek Özdemir :Sanki okurken ney sesi de duyar gibi oldum.Ruhum yıkandı,gönlüm aydınlandı…

Aysun Gökçay : Yine gönlüm bir hoş oldu rahatladım ne güzel ifade etmişsiniz ,aslında bunları yapmak zor değil de sanırım bizleriz biraz da hayatı zorlaştıran .Sevgilerimle.

Kıymet Aslan Seçkin: Canım güzel insan, bizleri Bilgilerinden mahrum etmediğin için teşekkür ederiz sizi Çok seviyorum.

Serpil Yaraş: Ayşegül hanımcığım ne kadar da haklısınız .paylaşımlarınızın müdavimi oldum .

Güzin Perktas: Çok dogru yazıyorsunuz tecrübem çok ,onun için sizin yazdıklarınız sanki benim yaşamımı anlatıyor. Ben yine Almanya’dayım biraz rahatsızım iyileşince insallah tekrar sizinle görüşmeye devam ederim , kendinize iyi bakın rabbime emanetsiniz siz ve Türkiyem iyi geceler Ayşegül hanım .

Aysun Gökçay :Ayşegül hanımcığım maalesef çoğu insanın bugün mutsuz olma sebebi bu .Maalesef günümüzde artık birileri mutlu olsun ,memnun olsun diye kendimizi unutuyoruz çoğu kez fakat bu en çok bizleri yaralıyor.yüreğinize kaleminize sağlık sevgiyle kalın.

Gülnur Değerli :Ayşegül Hanım,sanki bugün beni anlatmışsınız.Sonuçta yazdığınız gibi ama ”Ben artık kendim için yaşamalıyım.” diyorum ama gerçekleştiremiyorum.

Gülnur Değerli: Teşekkürler, Ayşegül Hanım tüm insanların mutlu olması için kendimi boş yere hırpaladığımın farkındayım, kararlı olacağım .Zira eski kişilikler, saygı, sevgi, paylaşım, hoşgörü gibi objeler değerini kaybetti. Bu gibi kişileri düzeltmenin zor olduğunu anladım.Tekrar teşekkürler,sevgiyle kalın..

Gülnur Damlarkaya Eryılmaz :Canım iyi ki çıkmışsın karşıma. Paylaşımlarının her biri ayrı bir keyif.yüreğine sağlık.

Nermin Akyüz: İyi günler Ayşegül hanım sizin pozitif enerjiniz bana da yansıyor.

Kübra Arslan Turan: Ben bunu yaptım hocam sizin sayenizde…çok teşekkürler.

Nurten Önenoğlu: Gunaydın. Herkese mutluluk saçıyorsunuz size de bizlerden sağlık mutluluklar gününüz aydın olsun.

Nuray Mutlu : Hocam iyi ki de sizi tanımışım .Hayatımıza bir güneş gibi doğdunuz .Sağ ol canım hocam .

Kübra Arslan Turan : Hocam emekler boşa değil. Allah’ın izniyle çook çok minnettarım size 🙂

Serpil Yaraş :Ayşegül hanım merhaba .paylaşımlarınız inanılmaz. Çok teşekkürler.Güzel bir gün geçirmenizi dileğiyle.

Nejla Özel : Hocam tam da ihtiyacım olduğunda okudum teşekkür ederim. Canımsın hocam sevgiler.

Nermin Akyüz: Ayşegül hanım gerçekten yüreğimi okuyorsunuz.

Aysun Gökçay :Sizin bu güzel insanın içine nakış nakış işlenen sözlerinizle günümüz güzelleşiyor Ayşegül hanım.Sevgiyle kalın .

Tülin Şirin: Ayşegül hanım kalbinizin aynası gibisiniz, muhteşemsiniz .

Perihan Sapmaz :Ayşegül hocam Verdiğiniz güzel bilgilerin değeri hiç bir şeyle ölçülmez.

Gülay Pektaş: Yazılarınız gerçekten çok hoş. Paylaştığınız, olmasını istediğimiz şeyler toplum olarak bizi çok daha güzele götürecek bunun için teşekkür ederim.

Fulya Özer: Bundan sonra hayata bakışımı sayenizde değiştirmeye karar verdim çok sağ olun yol gösterdiniz.

Satı Yavrucu: Ayşegül hocam her zamanki gibi harika şeyler öğretiyorsunuz teşekkürler sevgiyle kalın.

Emel Gülşen Önal: İnsanın içinde basılı şeyleri öyle bir çıkarıyorsunuz ki sizi çooook seviyorum.

Ayşe Gümrükcü Adem :Günaydın Ayşegül Özkonak, çok güzel bilgiler, uygunabildiği sürece tabii ki, yaşam boyu yararlı olur. Teşekkür ederiz.

Nebahat Arıkan :Ayşegül Hanım, paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Bence de her olumlu değişim bir parça daha özgürlüğe giden yolda kilometre taşıdır.

Kevser Ünal: Emeģine yüreğine sağlık. Her gün seni takip ediyorum hepimize de güne başlarken güzel sözlerinle enerji ve ilaç oluyorsun teşekkürlerimle sevgiyle kal.

Gülcan Yalım :Sizin paylaşımlarınız hep iç açıcı Ayşegül hocam. İçim kıpır kıpır oluyor. İnsanı hayata bağlayan huzur veren şeyler paylaşmanız, sizin her anlamda özel bir insan olduğunuz görülüyor. Çok tatlısınız, ayrıca en kocamanından GÜNAYDIN.

Ali Genç :İleride çocuklarım olduğunda sizi onlarla da tanıştırmayı düşünüyorum hocam.

Esin Doğan: Günün aydınlık neşe içinde olsun Ayşegül hocam. O kadar güzel konulara değiniyorsun ki anlayana hayatımızı zehir eden ya da etmek isteyen insanlar olmasınlar hayatımızda, kendini güçlü ve akıllı gören insanlar var. Bilmiyorlar ki kişiliği bozuk insanlar çevresindekileri üzerler, onlardan nasıl uzak kalmamıza yardımcı olduğun için sana sonsuz teşekkürler iyi ki varsın Ayşegül hocam..

Gülnur Değerli :Ayşegül Hanım, paylaşımlarınızı her zaman okuyorum, tanıdıklarıma sizi öneriyorum. Hatalarını görüp düzelmek isteyenlere yol göstericisiniz. Size teşekkürlerimi gönderiyorum, sevgiler…

Özkan Türkkan: Hocam yazılarınız bana çok iyi geliyor …Belki hatırlamazsınız eşimden ilk ayrıldığım günlerde sizinle konuşmuştum ve bu yazılanların çoğunu söylemiştiniz bana…O zor günleri atlatmamda çok yardımcı olmuştu bu söyledikleriniz…İyi ki sizi tanımışım iyi ki arkadaşım olmuşsunuz…Hayata bakış açımı değiştirdiniz size çok şey borçluyum…Tanışmayı çok isterim sizinle…

Nermin Akyüz: Öyle zaman oluyor ki bir konu canımı sıkıyor sanki benim ruh halimi biliyormuş gibi bir yazı yayınlıyorsunuz ve o bana çözüm oluyor iyi ki varsınız.

Maviş Dönmez :Allah razı olsun ne kadar iyi bir örnek bir insan olarak duyarlı olmanız size ayrıcalıklı olduğnuzun kanıtı sevgiler.

Nurten Önenoğlu :Sizi çok seviyorum. Paylaşımlarınızla adeta tedavi oluyorum.Sağlıklı günlere…

Gülnur Değerli :Sizin gibi yüreği güzel insanın paylaşımlarını okuyup, mutlu olmamak mümkün mü? Tüm mutluluklar sizinle olsun, sevgiler..

Mine Çakmak : Sizi çok seviyorum hocam.

Melek Özdemir: Ayşegül hanım çalışmalarınızda başarılar sizin gibi insanlar çoğalsın sıkıntılar azalsın…

Hüseyin Özer : Ben sizin yazılarınızdan çok şey öğreniyorum inanın teşekkürler.

Şafak Durmaz: Her eve sizin gibi güneşler lazım Ayşegül hanım sıcaktan çok aydınlığa ihtiyaç var. Günleriniz aydın olsun.

Nermin Akyüz: Keşke herkesin yüreği sizinki gibi sevgiyle dolu olsa eminim dünyada hiç savaşlar olmazdı.